Vali Yavuz; Tüm Kurum Ve Kuruluşların Müdürleri İle Toplantı Gerçekleştirdi

Uşak’a Vali olarak atanan Seddar Yavuz göreve başlamasının ardından tüm kurum ve kuruluş müdürleri ile bir toplantı gerçekleştirdi.

Vali Yavuz; Tüm Kurum Ve Kuruluşların Müdürleri İle Toplantı Gerçekleştirdi

Uşak’a Vali olarak atanan Seddar Yavuz göreve başlamasının ardından tüm kurum ve kuruluş müdürleri ile bir toplantı gerçekleştirdi.

26 Mart 2014 Çarşamba 18:24
Vali Yavuz; Tüm Kurum Ve Kuruluşların Müdürleri İle Toplantı Gerçekleştirdi
 Özmerkez’de yapılan ve Vali Seddar Yavuz’un başkanlık ettiği toplantıya Vali Yardımcıları, tüm il müdürleri ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri olmak üzere 46 kurum yöneticisi katıldı.
Katılımlarından dolayı il müdürlerine teşekkür ederek başladığı konuşmasında Vali Seddar Yavuz, “Yaklaşık 1 aydır görev yaptığım Uşak ilimizde kurumlardan aldığım brifingler ve incelemelerimin yanı sıra gözlemlerimden yola çıkarak şunu söyleyebilirim: Uşak ilimiz insanı, sosyo-ekonomik yapısı, sanayisi ve gelişmeye elverişli yönleriyle bu avantajları gelişme ve kalkınmaya dönüştürebilecek ciddi bir potansiyele sahip. Buradan hareketle Uşak’ı nasıl daha iyi bir noktaya taşıyabiliriz, sahip olduğumuz gücü nasıl daha iyi ortaya koyabiliriz? Bu konuda nasıl bir yöntem izleyeceğiz, çalışmalarımızı nasıl planlayacağız, bu toplantımızda bunları öncelikle ele alacağız” dedi.
Vali Yavuz, İlimizin en iyi şekilde idare edilmesi amacıyla Anayasada yer alan idarenin görev, işleyiş ve yükümlülüklerine ilişkin tanımlardan yola çıkarak başta il müdürleri olmak üzere tüm kamu personelinden yüksek bir performans beklediğini ifade etti.
Vali Yavuz “İdaremiz kuruluş ve görevleriyle bir bütündür ve kanunla düzenlenir. Devlet büyük bir teşkilat ve büyük bir organizasyon, bizler de bu teşkilatta görev yapan kişileriz. Anayasada devlet idaresine ilişkin temel prensipler bellidir. Hukukun üstünlüğü, İdarenin bütünlüğü, bu teşkilatı çalışır durumda tutacak devlet memurlarımızın ödev ve sorumlulukları; devlete sadakatle bağlılıkları ve kamu hizmetini yerine getirirken hukuka uygun ve tarafsız davranışları en temel ilkelerimizdir. Vali olarak, Valilik olarak kapımız herkese açık, bu şehre bu memlekete katkısı olacak herkesin görüş ve önerisini ciddiye alacağız. Bizler gibi, beraber çalıştığınız devlet memurlarımız da her zaman devletin öncelikli menfaatini korumak durumundadırlar. Burada ‘milleti yaşat ki devlet yaşasın’ prensibi çok hassas bir denge. Başta kurum müdürlerimiz olmak üzere kendimizi en iyi şekilde geliştirmeli, mevzuata hakim olmalı, personelimizi de bu yönde yetiştirmeliyiz. Vatandaşa sunulan hizmette, etkinlik, verimlilik ve sürat ilkelerine riayet etmeliyiz. Bu doğrultuda kurumlar arası işbirliği ve dayanışma sağlanmalıdır. Ben de Devletin ve Hükümetin temsilcisi, her bakanın tek tek mümessili aynı zamanda idari ve siyasi icracısı, Uşak İlinin Valisi olarak verdiğim her emir ve talimatta ilimizin ve ülkemizin menfaatini gözeteceğim” dedi.
İlimiz hakkında edindiği bilgiler ve yaptığı gözlemlere de değinen Vali Seddar Yavuz “İlimizde kronikleşmiş bir sorun yok, iyi bir çalışma ve iyi bir kurgu ile ilimizin daha iyi bir seviyeye gelmesini sağlayacağız. Üniversitemizin, ilimizin gelişmesine ilişkin dinamiklerinin harekete geçirilmesinde ve sosyal yapımızın incelenmesinde akademik bakış açısından faydalanacağız; üniversitemizin sanayimizle kuracağı işbirliğine de destek vereceğiz” dedi.
Toplumda barış ve huzurun hakim olması, toplum vicdanının sızlamaması için sosyal adalete çok önem verdiğini vurgulayan Vali Seddar Yavuz, “Medeniyetimiz ve inancımızda şehit ailelerimiz, gazimiz, yaşlımız, engellimiz, fakir fukaramız kesinlikle sahipsiz bırakılmamıştır. Biz de bu fikriyatın insanları olarak elimizdeki imkânları sonuna kadar adaletle kullanacak, sosyal yapıyı sarsacak kırılmalara alacağımız tedbirlerle zamanında müdahale edeceğiz. Böylelikle, kimse kimsesiz ve sahipsiz kalmayacak. İnsanımızın hayat standardını yükseltmek için kamu imkânlarının yanı sıra sivil inisiyatifin de harekete geçmesinde benimle birlikte eşim bundan önce olduğu gibi Uşak’ta da sosyal projelerin içinde yer alacağız, sizler ve sizlerin değerli eşlerinin de bu yönde duyarlı olacağını umuyor ve katkılarınızı bekliyorum” dedi.Vatandaşlarımızın devletten daha iyi hizmet beklediğini, bunu gerçekleştirmek için de çok çalışmak gerektiğini vurgulayan Vali Yavuz, “Ben, 25 yıllık devlet tecrübem, tüm bilgi ve enerjimle, devlet mekanizmasının sizlerle birlikte en iyi şekilde işletilmesi hususunda kararlı bir şekilde mesai mefhumu gözetmeksizin çalışacağım. Sizden de aynı azim ve kararlılığı bekliyorum” dedi.
Konuşmasının sonunda Vali Seddar Yavuz, belirli zamanlarda böyle toplantıların tekrarlanacağını, kurumlar arası sevk ve koordinasyonu sağlamak, ilimizin gelişme ve kalkınma konusunda önemli hamlelerini bir an önce gerçekleştirmek üzere idaremiz ve kamu çalışanlarımızın gerekli hassasiyeti göstereceklerine inandığını sözlerine ekledi.
Son Güncelleme: 26.03.2014 23:30
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner421

banner420