GÜNDEM:
banner251
Şah damarında tümör ameliyatla alındı
 Böyle bir vakanın görülme sıklığının milyonda 3 olduğunu belirten Dr. Murat Yanar, “İlk kez böyle bir ameliyat gerçekleştirdik” dedi. 
Uşak’ta kulak çınlaması, uyuşma ve baş ağrısı şikayeti ile hastaneye başvuran 56 yaşındaki Necmiye Dağhan’ın sağ şah damarında tümör olduğu tespit edildi. Devlet Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı Operatör Dr. Murat Yanar, Uşak’ta ilk kez böyle bir vakayla karşılaştıklarını ifade ederek, durumu hastaya izah ederek ameliyat olması gerektiğini bildirdiklerini söyledi. Hastanın ameliyatı kabul etmesi üzerine Dr Murat Yanar’ın başkanlık ettiği operasyon başladı ve 7 kişiden oluşan ekip yaklaşık 4 saat süren ameliyat sonrası Necmiye Dağhan’ın sağ şah damarındaki 5 santimetre büyüklüğündeki tümörü başarıyla aldı. Ameliyatta Dr. Murat Yanar’ın yanı sıra Kalp Damar Cerrahı Dr. Barış Tunçer ile Anestezi Uzmanı Yeliz Sağlık da görev aldı.Ameliyat sonrası sağlığına kavuşan Necmiye Dağhan, doktorlara teşekkür etti.
Uşak Devlet Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi bölümü olarak son bir yılda başarılı operasyonlar gerçekleştirdiklerini belirten Dr. Murat Yanar, “Hasta bize geldiğinde kulak çınlaması, şiddetli baş ağrısı çektiğini ve kısmi felç şikayeti çekiyordu. Yaptığımız tetkikler sonucu hastanın sağ şah damarında tümör tespit ettik. Hasta ameliyatı kabul edince hazırlıklara başladık. Uşak Devlet Hastanesi’nde İlk kez böyle bir ameliyatı başarı ile gerçekleştirdik. Hasta ameliyat sonrası sağlığına kavuştu. Kısa süre sonra da hastaneden taburcu edeceğiz. Şah damarda tümör görülme sıklığı dünyada milyonda üç” dedi.
Ameliyat sonrası sağlığına kavuşan Necmiye Dağhan ise doktorlarına teşekkür ederek, “Doktorlar tümör olduğunu söyleyince çok korktum. Ameliyatı gerçekleştiren doktorlarıma teşekkür ediyorum” dedi.
banner222
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
banner243

Uşak Zabıtası Berber Ve Kuaförleri Denetledi
Uşak Belediyesi Zabıta ekiplerinin işletme denetimleri kapsamında son durağı berberler ve kuaförler oldu.

Haberi Oku