Memurlar İçin Sosyal Denge Sözleşmesi İmzalandı

Uşak Belediyesi’nde çalışan memurlar ile ilgili olarak sosyal denge sözleşmesi imzalandı.

Memurlar İçin Sosyal Denge Sözleşmesi İmzalandı

Uşak Belediyesi’nde çalışan memurlar ile ilgili olarak sosyal denge sözleşmesi imzalandı.

11 Nisan 2014 Cuma 19:26
Memurlar İçin Sosyal Denge Sözleşmesi İmzalandı
 Sözleşme imzalama törenine Belediye Başkanı Nurullah Cahan’ın yanı sıra Belediye Başkan Yardımcısı Önder Yıldız, İnsan Kaynakları Müdürü Işıl Akgün, Uşak Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü ve Bem Bir Sen İl Başkanı Mustafa Kozak ve Uşak Belediyesi İç Denetçisi Kazım Dikmentepe katıldı. Sözleşme ile belediye memurları denge tazminatını almaya hak kazandılar. Konu hakkında açıklama yapan Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, belediyede çalışan her bir emekçinin haklarının önemli olduğuna işaret ederken, çalışanın mutlu olması için ellerinden geleni yapacaklarını kaydetti. Belediyede çalışan her bireyin bir aile ortamında olduğuna işaret eden Cahan, " Belediyemiz kentin her anlamda gelişmesi için önemli dinamiklerden birisidir. Bu nedenle kentimizin gelişimine katkıda belediye personelimiz daima önemli bir yerde bulunmaktadır. Biz çalışanlarımız ile Uşak’ta güzel işler başaracağız. Çalışanlarımızı her anlamda değerli buluyoruz. Bu nedenle çalışanlarımızın haklarının da en üst derecelerde olmasını istiyoruz” dedi. Sözleşme ile Başkan Nurullah Cahan’ın çalışanlarına verdiği değeri bir kez daha gördüklerini ileten Uşak Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü ve Bem Bir Sen İl Başkanı Mustafa Kozak, konu ile ilgili Başkan Cahan’a teşekkür etti. Bu tür desteklerin çalışanlar açısından değerli olduğunu aktaran Kozak, "Belediyemizde çalışan 352 adet memurumuz var. Memurlarımız ilimizin en iyi noktalara gelmesinde en üst seviyede performans göstermektedirler. Dolayısı ile verilecek bu destekler memurlarımızı mutlu etmektedir. Başkanımız Sayın Nurullah Cahan’ın göreve başlamasından kısa bir süre geçmesine rağmen bu iyileştirmeyi yapması ne kadar çalışanın sevdiğini bize göstermiştir” şeklinde konuştu.
   Uşak Belediyesi’nin çalışanlarını haklarını en güzel şekilde olması için çaba verdiğini belirten Belediye Başkanı Nurullah Cahan da, "Belediyemiz ilimizde gördüğümüz her ne varsa çalışması ile muhakkak vardır. Öyle ki belediyemiz kentimizin gelişmesinde de lokomotif görevini üstlenmektedir. Bütün bu işleri ise belediyemizin çalışkan ve vefakar personeli yapmaktadır. Belediyemiz bünyesinde bulunan memurumuz, işçimiz ve taşeron işçilerimiz kentimizin güzelleşmesi adına en önemli görevi ifa etmektedirler. Hal böyle iken bizde çalışanlarımızın haklarını en iyi şekilde almasını isteriz. Göreve gelmemizin akabinde memurlarımızın sosyal denge sözleşmesinin imzalanması gerektiğini öğrendik. Bu konuyu başka aylara bırakmadan hemen yapmak için sendika temsilcimiz ve belediyedeki ilgili birimlerimiz ile konuştuk. Netice itibari ile bugün memurumuz ile sözleşme imzalamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bütün memurlarımıza hayırlı olsun” dedi
  Belediye Başkanı Nurullah Cahan’ın çalışanlarına verdiği değeri bir kez daha gösterdiğini aktaran Uşak Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü ve Bem Bir Sen İl Başkanı Mustafa Kozak, "Bugün çalışanlarımız açısından güzel bir gün yaşıyoruz. Belediyede çalışan 352 memurumuz için sosyal denge sözleşmesi Başkanımız Sayın Nurullah Cahan’ın çabaları çerçevesinde imzalandı. Yapılan sözleşme ile sözleşmenin tarafı olan çalışanların ekonomik durumunu işverenin mali durumunun elverdiği ölçüde, insanca yaşamını sağlamak, bilgi ve becerisini geliştirmek, aynı işi yapanlar arasında ücret dengesini sağlamak, emeğin karşılığını almak, adaletli ücret dağılımı sağlamak düşünülmüştür. Aynı zamanda sözleşme ile çalışanların sosyal ve kültürel düzeylerini yükseltmek, geleceğe güvenle bakmasını temin etmek; böylelikle ekonomik ve sosyal barışı sağlamak ve çalışanın performansını arttırarak demokratik ve katılımcı çalışma düzeni amaçlanır. Biz Başkanımız Sayın Nurullah Cahan’ın hassasiyeti için çok teşekkür ederiz” dedi.
Son Güncelleme: 11.04.2014 19:28
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.